Компанія "Екотермо Інжиніринг" пропонує системи поверхневого опалення та охолодження приміщень.

10.04.2019
Система поверхневого охолодження

Кожен з нас помічав, що навіть в найспекотніший літній день, спускаючись у погреб або підземну станцію метро, ми відчуваємо довгоочікувану прохолоду. А все тому, що випромінювання від оточуючих конструкцій не менш важливе для комфорту людини, ніж температура повітря. Нам спекотно і неприємно перебувати в приміщенні, якщо температура оточуючих поверхонь перевищує температуру нашої шкіри. Так, при відключенні кондиціонеру, навіть якщо він працював досить довго, ми дуже швидко починаємо відчувати дискомфорт, оскільки конструкції нашого приміщення розігріті. Тому низька температура оточуючих поверхонь є запорукою комфортного перебування у приміщенні. При цьому для ефективного охолодження достатньо підтримувати температуру поверхні на рівні 21-23°С, що абсолютно комфортно і безпечно навіть для дітей. Тому, якщо в приміщенні вже є водяне опалення підлоги, встановлювати систему окремо не потрібно: достатньо лише подати в труби холодну воду, і поверхневе охолодження буде працювати, кондиціонуючи приміщення. 


Звичайно ж для реалізації цього рішення необхідне впровадження відповідної автоматики, яка контролює не тільки температуру повітря у приміщеннях, а й температуру випромінювання поверхонь і відносну вологість для контролю точки роси, що запобігає випаданню конденсату на охолоджувальних поверхнях, і робить можливим встановлення системи підлогового охолодження під натуральні підлогові покриття (ДСП, ДВП, паркет, пробка).


На практиці, не завжди можна покрити всі теплопритоки тільки поверхнею підлоги, але ми пропонуємо аналогічні системи для стельового і стінового охолодження, або ж пікові навантаження можна покрити шляхом рекуперації системи вентиляції. Таким чином, система поверхневого охолодження відрізняється цілим рядом переваг від традиційних систем кондиціонування. Вона забезпечує мінімальну швидкість руху повітря, рівномірний розподіл холоду і повну відсутність шуму. Такі характеристики створюють для людини максимально комфортні та безпечні для його здоров'я умови перебування у приміщенні. З естетичної точки зору система поверхневого охолодження практично ідеальна: її встановлення мінімізує кількість припливно-витяжних пристроїв у приміщенні (тільки на потреби вентиляції), в результаті чого зберігається привабливий вигляд приміщень і фасадів будівель. І нарешті, в порівнянні з повітряним кондиціонуванням використання системи поверхневого охолодження є більш вигідним. Одна система може працювати як на охолодження, так і на опалення.


При цьому витрати енергії та вартість помітно знижуються, що робить систему ідеальним рішенням як при будівництві, так і при реконструкції різних будівель.